دوشنبه, ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۴۲ ق.ظ

درباره سايت

موسسه حقوقی راهیان پارسا عدالت

شماره ثبت:42268
قبول کلیه دعاوی های حقوقی و کیفری
انجام کلیه امور ثبت و احوال و......

برای پرداخت هزینه مشاوره روی پرداخت کلیک کنید

بایگانی

در خبر نامه ی ما عضو شوید:

Delivered by FeedBurner

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

۲۰ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

۰

سولات

با سلام دوستان گرامی سوالات خود را میتوانید از ما بپرسید

برای پرسیدن سوال روی ادمین کلیک کنید

۰

سوال2

❌مرد نمی‌تواند بدون حکم دادگاه مانع اشتغال همسرش شود


⏳سوال:

با سلام. آیا شوهر من می‌تواند به بهانه اینکه شغل من نامناسب است، مانع کار کردن من شود؟ با تشکر از شما.

💡پاسخ:

🔹درست است که طبق ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی «شوهر می‌تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند.»، اما نمی‌تواند خودسرانه مانع اشتغال زن شود و باید به دادگاه مراجعه و تقاضای منع اشتغال زوجه به دلیل مخالفت شغل زن با مصالح خانوادگی یا حیثیات خود را مطرح کند و این موضوع را در دادگاه به اثبات برساند.


۰

سوال

⏳سوال:

🔻سلام مردی که قفل در خانه رو عوض کند و اجازه ندهد همسرش به خانه بیاید حکمش چیست?


💡 پاسخ: 

🔻چنین اقداماتی خلاف قانون و مصلحت خانواده می باشد؛ چه اینکه مرد مکلف به تهیه مسکن برای زن می باشد.


نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن ، البسه ، غذا ، اثاث منزل و هزینه های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه نقصان یا مرض. بنابراین عدم تامین این نیاز ها دارای ضمانت اجراهای گوناگونی خواهد بود. از همین روی ماده ۵۳ قانون حمایت خانواده بیان می دارد هرکس با داشتن استطاعت مالی، نفقه زن خود را در صورت تمکین او ندهد یا از تأدیه نفقه سایر اشخاص واجب ‌ النفقه امتناع کند به حبس تعزیری درجه شش محکوم می ‌ شود.


🔻از طرف دیگر از این بابت زن در رنج و مشقت ( عسر و حرج) قرار می گیرد، فلذا می تواند اقدام به طلاق بواسطه عسر و حرج نماید.


۰

محرم


ایام سوگواری سالار شهیدان را خدمت اعضای کانال و تمام مسلمانان جهان تسلیت عرض مینماییم

۰

نفقه

اینجا چراغی برای دانایی بیشتر شما  عزیزان همیشه روشن است  ✅ نحوه پرداخت نفقه پس از طلاق👇👇✍️✍️  در طلاق رجعی در زمان عده (سه ماه و ۱۰ روز پس از ثبت طلاق)، مرد باید به همسرش نفقه بپردازد و اگر طلاق به لحاظ عدم تمکین و عدم اطاعت زوجه صادر شده باشد، نفقه‌ای به وی تعلق نمی‌گیرد. در طلاق بائن و در فسخ نکاح نیز نفقه‌ای به زن پرداخت نمی‌شود. بر اساس ماده ۱۱۰۹ قانون مدنی، نفقه مطلقه رجعیه در زمان عده برعهده شوهر است مگر اینکه طلاق در حال نشوز واقع شده باشد اما اگر عده از جهت فسخ نکاح یا طلاق بائن باشد، زن حق نفقه ندارد؛ مگر در صورت حمل از شوهر خود که در این صورت تا زمان وضع حمل حق نفقه خواهد داشت.


۰

سرقت

تفاوت #سرقت و #ربودن_مال_به_عنف

✳️سرقت و گرفتن و ربودن مال به عنف با یکدیگر متفاوت هستند


🔹نظریه شماره ۷/۱۲۲ - ۱۳۷۶/۶/۶ اداره کل حقوقی قوه قضاییه : 


🔸بین سرقت و گرفتن و ربودن مال به عنف چه از نظر لغوی و چه عرفی تفاوت است در سرقت پنهان کاری و هتک حرز شرط است و حال اینکه در ربودن و اخذ مال مردم به زور هیچکدام شرط نیست اگر جانی ، بسته یا شیئی را از دست صاحبش به زور اخذ و فرار کند مفهوم سرقت صادق نیست و از نظرتبعات کیفری هم با یکدیگر فرق دارد و فرق بین ماده ۶۵۷ و۶۶۵ ق . م . ا . به این جهت است که ربودن مال غیر از طریق جیب بری و کیف زنی بردن مال در جیب یا کیف که یک نوع حرز به حساب می آید و هکذا در امثال این دو که مال درنوعی از حرز است عمل شبیه سرقت است و لکن ماده ۶۶۵ صرف ربودن بدون اینکه مال در حرز باشد بوده و این موضوع مدنظر قانونگذار بوده است و از نظر مجازات بین ماده ۶۵۷ و ۶۶۵ فرق قائل گردیده است.

۰

تخفیف

دوستان گرامی به مناسبت ایام محرم کد تخفیف ١٠٠٠٠ تومانی ما را در درگاه پرداخت انلاین ما وارد کنید 

تا از تخفیف ما بهرمند شوید

کد تخفیف:moharam96

اموزش وارد کردن کد:

١-وارد ادرس زیر شوید

برای ورود روی درگاه کلیک کنید

٢-روی کد تخفیف دارید کلیک کنید

٣-کد تخفیف را وارد کنید

٤-مراحل پرداخت را انجام دهید

۰

اجاره

آیا می دانید قرارداد اجاره از جمله عقود لازم است و موجر یا مستاجر نمی‌تواند قبل از انقضای مدت اجاره البته خارج از مواردی که در قانون پیش‌بینی شده است، تقاضای فسخ آن را کند. به این ترتیب در مواردی که قانون اجازه فسخ قرارداد اجاره را داده باشد، از قبیل معیوب بودن ملک در حال اجاره یا در صورتی که طرفین در قرارداد در این زمینه توافق کرده باشند، موجر یا مستاجر می‌تواند برای فسخ همچنین تخلیه عین مستاجره تقاضای خود را در قالب تنظیم دادخواست به مراجع قضایی تقدیم کند. 

۰

نظر

دوستان عزیر لطفا با نظر دادن به مطالب مارا در بهبود کیفیت مطالب همراهی میکنید


با تشکر مدیریت

پشتیبانی