دوشنبه, ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۳۹ ق.ظ

درباره سايت

موسسه حقوقی راهیان پارسا عدالت

شماره ثبت:42268
قبول کلیه دعاوی های حقوقی و کیفری
انجام کلیه امور ثبت و احوال و......

برای پرداخت هزینه مشاوره روی پرداخت کلیک کنید

بایگانی

در خبر نامه ی ما عضو شوید:

Delivered by FeedBurner

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

۱۷ مطلب در آبان ۱۳۹۶ ثبت شده است

۰

جرایم تلگرامی

🔺جرایم تلگرامی 
 🔸اکنون پرونده‌های بسیاری در قوه قضاییه مطرح است که منشا آن‌ها فضای مجازی است. این روند روز‌به‌روز تشدید هم می‌شود. این در حالی است که ما هنوز برای بسیاری از جرم‌ها و بزهکاری‌های فضای مجازی، تعریف درست قانونی نداریم تا بتوانیم مجازات مناسبی برایشان در نظر بگیریم. در ادامه، این جرایم و نگاه قانون به آنها را بررسی می‌کنیم.


🔹استیکرهای غیراخلاقی

در میان خدمات ارائه‌شده از سوی تلگرام، امکان ساخت استیکر، ساخت ربات و امکان ایجاد کانال، حاشیه‌ساز شده است. ارائه استیکرهای غیراخلاقی یا ساخت استیکر با تصاویر کاربران دیگر، نخستین حاشیه این نرم‌افزار بود. در حالی که گمان می‌رفت این اقدامات باعث خواهد شد که کاربران ایرانی نتوانند از تلگرام استفاده کنند، اما موضوع با همکاری شرکت مذکور ختم به فیلتر نشد. واضح است که مدیران تلگرام نیز نمی‌خواهند تعداد بالای مخاطبان ایرانی خود و منافعی را که از این ناحیه به آنان می‌رسد، از دست بدهند و به همین دلیل این امکان را غیرفعال کردند.


🔸ساخت ربات و کانال

اکنون امکان ایجاد ربات و کانال، محلی برای جولان برخی افراد سودجو شده است که به صورت فردی یا سازماندهی‌شده در پی نشر محتوای خاص روی گوشی‌های مردم هستند. این موضوع به وضوح در ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه‌ای جرم‌انگاری شده است و شامل این موارد می‌شود: تولید محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی، محتوا علیه مقدسات اسلامی، محتوا علیه امنیت و آسایش عمومی، محتوا علیه مقامات و نهادهای دولتی و عمومی، محتوایی که برای ارتکاب جرایم رایانه‌ای به کار می‌رود و محتوایی که تحریک، ترغیب یا دعوت به ارتکاب جرم می‌کند.


🔹نقض حریم خصوصی

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، متشکل از نمایندگانی از سه قوه قضاییه، مجریه و مقننه، برنامه «وی‌چت» را فیلتر کرد، زیرا این نرم‌افزار علاوه بر جمع‌آوری تمامی اطلاعات موجود در گوشی‌های کاربران و رصد ارتباطات اعضا، حریم خصوصی آنها را نقض می‌کرد. در عین حال، این نرم‌افزار عامل انتشار بسیاری از محتواهای مجرمانه غیراخلاقی و مستهجن بود که برای نوجوانان ضررهای جبران‌ناپذیری را به دنبال داشت و آسیب‌های اجتماعی بسیار زیادی که برای جامعه در بر داشته و دارد. چون ایجادکنندگان این نرم‌افزار در خارج از کشور هستند و به هیچ وجه پاسخگوی تخلفات خود و شکایات خانواده‌های زیان‌دیده نبوده و نیستند، بنابراین کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در اجرای درخواست‌های متعدد خانواده‌های آسیب‌دیده ناچار به فیلتر و مسدودسازی نرم‌افزار مذکور شد است.


🔸هتک حرمت

پلیس به افرادی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه همدیگر می‌کنند، هشدار داد که طبق ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای، با اثبات عمل مجرمانه‌شان، باید پاسخگوی قانون و مسئول عمل مجرمانه خود باشند

➖➖➖➖➖

🔳 جهت مشاوره و طرح معضلات و موارد حقوقی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.


📱پاسخ گویی انلاین:@rahiyanparsaa

#تلگرام


☀️اینجا  چراغی برای دانایی روشن است

کانال ما🔽🔽

@rahiyanparsa 

وب سایت ما🔽🔽

www.rahiyanparsa.blog.ir ©

⭕️کپی فقط با ذکر منبع⭕️

۰

سوال۱۰

چنانچه شخصی آپارتمانی را خریداری کرده باشد و برای 1ماه بعد قرار محضر گذاشته شده باشد ولی قبل از رسیدن به تاریخ محضر فروشنده فوت کند آیا اعتبار مبایعه نامه ازبین می رود و معامله رسمیت ندارد؟
❇ خیر، در هر صورت مبایعه نامه معتبر است و ورثه متوفی نسبت به تمام شدن تعهدات وی مسئول خواهند بود و درصورت امتناع وبا توجه به درخواست خواهان دادگاه دستور الزام به تنظیم سند رسمی خواهد داد .

➖➖➖➖➖

🔳 جهت مشاوره و طرح معضلات و موارد حقوقی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.


📱پاسخ گویی انلاین:@rahiyanparsaa

#سوال


☀️اینجا  چراغی برای دانایی روشن است

کانال ما🔽🔽

@rahiyanparsa 

وب سایت ما🔽🔽

www.rahiyanparsa.blog.ir ©

⭕️کپی فقط با ذکر منبع⭕️

۰

شاغل شدن زن

❓آیا شاغل شدن زن در گروی رضایت شوهر است؟


💮نکته:

اگر در قباله ازدواج در قسمت مشخصات طرفین در مورد زن نوشته شود کارمند،کارگر یا هر عنوان دیگر اصل بر این است که شوهر با علم و اطلاع از شغل خانم با او ازدواج کرده است پس دیگر نمی‌تواند او را از ادامه اشتغال منع کند

نباید فراموش کرد که حتی اگر اشتغال زن در قباله ازدواج به صورت یک حق شرط شود باز شوهر این امکان را دارد که اگر مدتی بعد شغل او را مخالف مصالح خانوادگی و حیثیت یا شان خود یا زن تشخیص داد از دادگاه ممانعت زن از ادامه کار را بخواهد.

➖➖➖➖➖➖

🔳 جهت مشاوره و طرح معضلات و موارد حقوقی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.


📱پاسخ گویی انلاین:@rahiyanparsaa

#سوال


☀️اینجا  چراغی برای دانایی روشن است

کانال ما🔽🔽

@rahiyanparsa 

وب سایت ما🔽🔽

www.rahiyanparsa.blog.ir ©

⭕️کپی فقط با ذکر منبع⭕️

۰

عقود جایز و لازم

🔺عقود جایز و لازم :


🔹عقدی که نسبت به یک طرف لازم و نسبت به طرف دیگر جایز است فقط از جهت مختار بودن طرفین در به هم زدن عقد است اما از حیث موت یا جنون و حجر در عقود جایز نسبت به طرفی که عقد برای او جایز بوده  اجرا نمیشود .مثلا در رهن مرتهن آزاد است که هر وقت بخواهد عقد رهن را بهم بزند اما مرگ و حجر او باعث انحلال رهن نمی شود.

➖➖➖➖➖

🔳 جهت مشاوره و طرح معضلات و موارد حقوقی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.


📱پاسخ گویی انلاین:@rahiyanparsaa

#عقود


☀️اینجا  چراغی برای دانایی روشن است

کانال ما🔽🔽

@rahiyanparsa 

وب سایت ما🔽🔽

www.rahiyanparsa.blog.ir ©

⭕️کپی فقط با ذکر منبع⭕️

۰

هفته شگفت انگیز1


برای بهره مند شدن از کد تخفیف میتوانید به وبسایت مراجعه کنید و مراحل پرداخت را انجام دهید و یا به لینک زیر بروید :https://www.payping.ir/d/W9ua

۰

شیر دادن

💢کودکی که توسط زن دیگری شیر داده می شود آیا محرم اعضای خانواده است؟


موانع رضاعی (شیری) یکی از اقسام خویشاوندی، قرابت ناشی از شیرخوارگی (رضاع) است. بدین ترتیب که اگر زنی با شرایط ذیل به کودکی شیر دهد بین آن کودک و زن نسبت مادر و فرزندی رضاعی پیش می آید و فرزندان آن زن نیز  با شیرخواره، خواهر و برادر رضاعی می شوند و شوهر آن زن هم، پدر رضاعی می شود و خلاصه برادر و خواهر آن زن هم دایی و خاله او به شمار می روند و همین طور الی آخر.


شرایطی که سبب قرابت ناشی از شیرخوارگی می شود:


۱- شیر زن ناشی از حمل مشروع باشد.


۲- شیر، مستقیماً مکیده شود. لذا اگر شیر در قاشق یا سرشیشه ریخته شود و به کودک داده شود فایده ای ندارد.


۳- کودک لااقل ۱۵ دفعه متوالی و یا در یک شبانه روز از شیر بخورد. ضمناً نباید در بین دفعات شیر خوردن، از غذا یا شیر زن دیگری مصرف کند.


۴- شیر خوردن کودک، قبل از تمام شدن دو سالگی او باشد.

۰

امکان جدید

دوستان گرامی امکان پشتیبانی انلاین در همان لحظه در وبسایت فراهم شد و میتوانید از این پس هر سوالی در مورد وب سایت یا کانال داشتید از ما بپرسید😊

با ما وکیل خود باشید

۰

ربا

🔺آیا ربا دهنده و ربا گیرنده هر دو مجرمند؟


🔹چه ربا دهنده و چه گیرنده و نیز شخصی که واسطه عمل رباست، مجرم محسوب می شوند و هر یک به شش ماه تا سه سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق و نیز جزای نقدی معادل مال مورد ربا محکوم می شوند 

🔸و همچنین ربا گیرنده باید مبلغ اضافه را به ربا دهنده بازگرداند. البته هر گاه ثابت شود که ربا دهنده در حالت اضطرار در مقام پرداخت وجه اضافی بر آمده است مجازات نخواهد شد

۰

سوال6

🔺سوال: ایا بعد از اینکه دادگاه بدوی حکم طلاق را صادر کرد می توان آنرا اجرا نمود یا اینکه باید منتظرحکم فرجام خواهی و واخواهی ماند؟


🔸پاسخ: هر حکمی قابلیت اجرا دارد که قطعی شده باشد مگر اینکه اصحاب دعوی در مرجع صادر کننده حکم حاضر شده و هر دو با اسقاط حق اعتراض به رای، رای را قطعی نمایند. یا اینکه مواعد (مهلت های) اعتراض به رای گذشته باشد.

📋با ما وکیل خود باشید📋‍‌‌

۰

هفته شگفت انگیز

دوستان عزیز ما تصمیم گرفته ایم هر چهار شنبه کد تخفیف بگذاریم و تا جمعه شب کد تخفیف اعتبار داشته باشد.اسم این برنامه ای که برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم اسم این برنامه:#هفته_شگفت_انگیز است👌

پس تا چهارشنبه این هفته صبر نمایید🙏

پشتیبانی